میلگرد CK45 قیمت 10 سایز میلگرد ck45 آلیاژی

میلگرد ck45 یا میلگرد آلیاژی 1.1191 است در این مقاله در مورد قیمت میلگرد ck45 در 10 سایز نحوه خرید در تهران از کارخانه فولاد شمس جدول قیمت و لیست قیمت به روز میلگرد CK45 صحبت می کنیم با ما همراه باشید

خرید میلگرد CK45

با توجه به نوسانات بازار قیمت میلگرد ck45  و سایر میلگرد ها ثباتی ندارد و همواره در حال تغییر و جابه جایی است . با اگاهی از قیمت روز میلگرد CK45 می توانید با خیال آسوده خرید خود را انجام دهید. مدیر فروش فولاد شمس 09128351821 تماس بگیرید . شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز میلگرد ck45  و سایر میلگرد با مشاوران شرکت فولاد شمس گل اذین ارتباط بگیرید . با اگاهی از قیمت روز از کارخانه در تهران می باشد

همچنین شما می توانید برای خرید دیگر میلگردهای آلیاژی لیست قیمت به روز میلگرد ساده و آلیاژی را مشاهده کنید

خرید میلگرد ck45

قیمت میلگرد CK45

اگر قصد خرید را دارید لیست قیمت میلگرد CK45 به روز همراه با 10 سایز مختلف تحویل از کارخانه تهران

سایز
استاندارد
نمایش 1 – 10 از 10 نتیجه نمایش تمام 10 مورد فقط یک مورد وجود دارد No results found
نام کالا
سایز
آنالیز
محل بارگیری
قیمت
سفارش
35
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
40
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
45
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
50
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
55
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
60
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
70
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
75
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده
80
بندل
1.1191
کارخانه
31800 تومان
با احتساب ارزش افزوده
90
بندل
1.1191
کارخانه
31800تومان
با احتساب ارزش افزوده

نکات خرید میلگرد CK45

تمامی محصولات فولادی که تنوع آنها بسیار است و در صنایع بزرگ و کوچک مورد استفاده قرارمی‌گیرند را بر اساس میزان سختی شان به سه گروه تقسیم بندی می کنند: کربن بالا، کربن متوسط و کربن پای. این محصول که به آن استیل CK45 نیز گفته می‌شود از جمله رایج ترین و در عین حال فراوان ترین این فولادها به شمار می‌رود که هم به صورت عادی و نرمال و هم طی فرآیند نورد گرم قابلیت تولید دارد و در گروه محصولات کربن متوسط (حدود ۰/۴۵ درصد) قرار می‌گیرد.

استاندارد های میلگرد CK45

DINAISIJISMat. No
CK45 / C45E1045S45C1.1191

میلگرد CK45 قیمت 10 سایز میلگرد ck45 آلیاژی

مشاوره و راهنمایی خرید

کارشناسان فولاد شمس آماده پاسخگویی هستند

09128351821

عناصر تشکیل دهنده میلگرد CK45

علاوه بر کربن، در ساختار CK45، عناصر سیلیسیم (۰/۲۵ درصد) و منگنز (۰/۶۵ درصد) نیز وجود دارند. چنین فولادی از قابلیت ها و ویژگی هایی مثل مقاومت در برابر ضربه، مقاومت کششی، اصطکاک و استحکام بالا برخوردار بوده و برای انجام عملیات حرارتی مختلف مطلوب است. البته با توجه به درصد کربن و منگنز که در خود دارد، فرآیند جوشکاری باید با دقت زیادی انجام گیرد تا اینکه فولاد دچار سختی و ترک‌خوردگی نشود.

این عناصر در کوره‌های آلیاژسازی و با درصدهای وزنی ذکر شده به آهن مذاب اضافه می‌شوند و سپس با استفاده از روش ریخته‌گری پیوسته، محصول نهایی در شکل‌‌های مختلفی تولید می‌شود.
با توجه به مناسب بودن قیمت میلگرد و ورق CK45 نسبت به مزایای فراوان آن‌ها، این دو شکل از آلیاژ در بازار متدوال‌ تر هستند. علت این قیمت مقرون به صرفه را می‌توان میزان کربن به کار رفته در فولاد CK45 دانست. این فولاد به صورت‌های دیگری مانند شمش مربعی، شمش شش وجهی، شمش مسطح، تسمه، لوله و… نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مهم‌ترین خواص مکانیکی این محصول عبارتند از:

 • استحکام کششی به میزان ۵۸۵ مگاپاسکال
 • نسبت پویسون ۲۹
 • دما سختی به میزان ۸۲۰ تا ۸۶۰ درجه سانتی‌گراد
 • دمای آنیلینگ به میزان ۶۵۰ تا ۷۰۰ درجه سانتی‌گراد
 • دمای آهنگری تا ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد
 • افزایش طول به میزان ۴ تا ۱۷ درصد

کاربردهای میلگرد CK45

مشخصات  و قیمت مناسب این محصول فولادی باعث شده در تهیه وسایل و تجهیزات گوناگون صنایع مختلف مثل پتروشیمی، نفت، ساختمان‌سازی و خودروسازی به طور گسترده‌ به کار گرفته شود. به عنوان مثال بسیاری از خودروهای سواری، میله های متصل کننده، شفت ها و… مانند اینها که نیاز به استحکام بسیار بالایی را دارند.

 این آلیاژ در ساخت محور پمپ، مته های حفاری، غلتک‌های صنعتی و  ساعت ها نیز مصارف فراوانی دارد.

ابزارهای دستی مثل انبردست و چکش، میخ، پیچ، چاقوی آهنی و دندانه‌دار، مته و… هم از این جنس هستند.

ck45 در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد یکی از زمینه های دیگر تولید ابزار های خاک ورزی می باشد. ویژگی هایی مثل مقاومت در برابر ضربه و همچنین قیمت به صرفه، در ساخت گاوآهن و سایر ابزارها، مورد نظر است که فولاد CK45 با دارا بودن آن‌ گزینه‌ مطلوبی به شمار می‌رود.

میلگرد ck45 به طور کل در زمینه های تولید قطعات محکم، یکنواخت سازی و … بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد

که تحت تنش های متوسط هستند. که این میلگرد توسط شعله و یا با روش القایی امکان این را پیدا می کند که سخت کاری شود و در قطعاتی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین بریا ساخت میلگرد بلبرینگ خورده از فولاد ck45 استفاده میشود.

 فولاد CK45 یک نوع فولاد ساده با درصد کربن متوسط می باشد که به علت قیمت مناسب، برای تولید محور پمپ مورد استفاده قرار می گیرد.

 شرکت فولاد شمس گل آذین فولاد CK45 در مقاطع مختلف از قبیل: میلگرد CK45 از قطر 12 میلیمتر تا 600 میلیمتر ، ورق CK45 با ضخامت 3 میلیمتر تا 150 میلیمتر و تسمه CK45در سایزهای مختلف CK45 ‌‌کاربرد زیادی دارد که از جمله مهمترین این کاربردها استفاده در

 1. شرایط دمایی بسیار بالا
 2. شرایط دمایی بسیار پایین
 3. مصارف استحکام بالا
 4. مخازن تحت فشار
 5. مقاومت در مقابل نمک های دریایی
 6. مقاومت در مقابل زنگ زدگی
 7. مقاومت در مقابل خورندگی هوا
 8. صنایع هواپیمایی
 9. راه سازی، پل سازی و شهرسازی
 10. صنایع قطعه سازی
 11. صنایع ساخت ابزار
 12. فولاد های مقاوم در برابر اسید
 13. سختی بسیار بالا

وزن مخصوص فولاد ck45

 • وزن مخصوص فولاد ck45 ‌از مهم ترین عوامل موثر در قیمت این فولاد میباشد.
 • قطر‌ فولاد تعیین کننده قیمت فولاد CK45 میباشد.

 توجه کنید که طریقه محاسبه وزن آهن آلات به منظور محاسبه ظرفیت های حمل با ماشین های گوناگون و وزن کلی سازه و جهت محاسبه هزینه ها اهمیت زیادی دارد.

وزن آهن آلات بر حسب کیلوگرم بر متر با ۷.۸۶ کیلوگرم بر دسی متر مربع حساب می‌شود .

 ck45 از جمله میلگردهایی است که آلیاژ آن به جای میلگرد فولادی معمول  از مقدار درصد کربن بالاتری برخوردار است و همین موضوع موجب افزایش مقاومت و سختی آن شده است. از دیگر ویژگی های منحصر به فردی که این میلگرد دارد می توان به قابلیتی هم چون کشش بالا و ماشین کاری اشاره کرد. که آن را  به یکی از پر مصرف ترین میلگردهای بازار تبدیل کرده است. بدلیل خواص خوبی که دارد این روزها اطلاع از قیمت میلگرد ck45 و خرید آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

میلگرد ck45 به منظور اینکه به ویژگی های مکانیکی به خصوصی برسد، تحت عملیات حرارتی قرار میگیرد. میلگرد که دارای کربن 45 درصدی است ا برای جوشکاری مناسب نمی باشد اما با انجام دادن یک سری فعالیت ها مثل حرارت دادن قبل و بعد از جوشکاری می توان میلگرد ck45 را برای انجام جوشکاری آماده ساخت. سختی سطح 57 تا 62 HRC آن می تواند با سخت شدن ریخته گری به عمق  1 میلیمتر برسد.

استفاده در حمل و نقل ریلی

میلگرد ck45 برای بیش تر بخش های ریلی و حمل و نقل و موتور با قدرت متوسط مورد استفاده قرار میگیرد. برای قطعات سخت تهیه شده از قبیل میل لنگ، چرخ دنده ها، اهرم های شیب دار و غیره و ابزارهای دستی ساده ، انواع مختلف اتصالات و وسایل ، قطعات و بخش های متنوع ماشن آلات با تنش متوسط مناسب است.

میلگرد CK45

ترکیبات شیمیایی میلگرد ck45

عناصر خاصیت ها و ویژگی های مختلفی دارند . هر عنصر در ساختار میلگرد یک خاصیت و ویژگی انحصاری را به ان میلگرد می دهد. کارشناسان و متخصصین با توجه به عناصر و ویژگی هایی که دارند اقدام به ترکیب نمودن انها با هم و به کار گیری در میلگرد ها می کنند . شرکت فولاد گل آذین نیز با آزمایشات مختلف سعی می کند تا محصولاتی مقاوم و استحکام بالا  را تولید نماید. یکی از مهم ترین افزاینده های میلگرد ها عناصر شیمیایی هستند.  در هنگام خرید حتما به ترکیبات شیمیایی میلگرد توجه کنید. ترکیب شیمیایی  میلگرد ck45  از عناصر مختلفی تشکیل شده هر کدام یک کاربرد خاص  را به میلگرد می دهند. ترکیب شیمیایی میلگرد ck45  در جدول زیر مشخص است.

همان‌طور‌که در جدول مشخص است عناصری مثل کربن منگنز سیلیسیوم و…  در میلگرد ck45  به کار رفته اند. این میلگرد هم جز میلگرد های کم کربن است که همین امر سبب بالاتر بودن استحکام و دوام آن نیز می شود.

عناصر شیمیاییمقدار عناصر %
کربن0.45
منگنز0.65
سیلسیوم0.25
فسفربیشتر از 0.035
دیگر عناصرpd
جدول ترکیبات شیمیایی فولاد ck45

مهم‌ترین خواص مکانیکی فولاد CK45

خواص مکانیکی شامل مواردی مثل توان کششی،توان بازدهی ، سختی به میزان و…. می باشذ. از جمله مهم ترین خاصیت های میلگرد ck45 می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • مهم‌ترین خواص مکانیکی فولاد CK45
 • ظرفیت کششی به میزان ۵۸۵ مگاپاسکال
 • ظرفیت بازدهی به میزان ۴۵۰ مگاپاسکال
 • نسبت پویسون ۲۹
 • استحکام و سختی به میزان ۱۶۸HBS
 • دمای حرارت‌ دهی به میزان ۶۸۰ تا ۷۱۰ درجه سانتی‌گراد
 • دمای آهنگری تا ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد
 • افزایش طول به میزان ۴ تا ۱۷ درصد

مهم ترین ویژگی های میلگرد ck45

فولاد CK45 دارای ویژگیهای منحصر به فردی است. این نوع فولاد در مقابل ضربات، کشش و اصطکاک مقاوم بوده و برای عملیات حرارتی مختلف، مطلوب است.

با این که این فولاد از قابلیت جوش پذیری خوب و مناسبی برخوردار است، اما با توجه به میزان کربن و منگنزی که دارد، فرآیند جوشکاری روی آن باید با دقت زیادی انجام شود تا فولاد، دچار مشکلاتی از جمله سختی و ترک خوردگی نشود.

روند تولید فولاد CK45 به این شکل است که دو عنصر کربن و منگنز در کوره های آلیاژسازی به آهن مذاب با درصدهای از تعیین شده که پیش از این گفتیم اضافه شده و با روش ریخته گری پیوسته، محصول نهایی در اندازه ها و شکل های مختلفی تولید میشود.

راهمنای خرید میلگرد CK45

به منظور خرید میلگرد های الیاژی از جمله میلگرد CK45 با یک دسته از نکات را حتما مدنظر داشته باشید. اندازه، قطر، به منظور خرید میلگرد های آلیاژی از جمله میلگرد CK45 با یک دسته از نکات را حتما مدنظر داشته باشید. اندازه، قطر، نوع میلگرد و… تعداد سفارش، زمان بارگیری و تحویل از مسائلی است که حتما بایستی در نظر داشته باشید و با دقت کامل ان ها را مورد ارزیابی قرار دهید. همچنین می توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت فولاد گل اذین ارتباط و تمام سوالات و ابهامات خود را برای خرید محصول برطرف کنید و راهنمایی شوید.

میزان اکسید پذیری میلگرد CK45

همان طور که می دانید رطوبت و یکسری از عوامل دیگرسبب اکسید شدن و زنگ زدگی محصولات فولادی می گردد. مکانی که رطوبت بیش از حد استاندارد باشد احتمال زنگ زدگی  یک میلگرد هم وجود دارد . پس شرایط نگه داری از همان طور که می دانید رطوبت و یکسری از عوامل دیگرسبب اکسید شدن و زنگ زدگی محصولات فولادی می گردد. مکانی که رطوبت بیش از حد استاندارد باشد احتمال زنگ زدگی  یک میل گرد هم وجود دارد . پس شرایط نگهداری از میل گرد CK45 هم از جمله مهمترین مراقبت ها محسوب می شود و برای دوام محصول بسیار اهمیت دارد. بسیاری از صنایع برای مراقبت از محصولات فولادی خود که امکان برای چندین ماه در انبار های خود نگه داری شود انواع روش های مراقبتی را به کارمی‌برند

تفاوت میلگرد CK45 با میلگرد M040

فولاد Ck45 نیز از دسته فولاد های کم کربن است. و یکی از پر کاربردترین فولاد ها در بازار است. یکی از تفاوت های عمده این دو نوع فولاد، کمبود کروم در فولاد Ck45 است، که باعث می شود نسبت به خوردگی و زنگ زدگی مقاومت کمی داشته باشد. این فولاد همچنین به دلیل صرفه اقتصادی جایگاه ویژه ای در بین صنعت گران دارد.

عناصر این فولاد مثل کربن، سیلیسیوم، منگنز، فسفر، گوگرد، کروم، مولیبدن و نیکل است .  عنصر منگنز با میزان %۰٫۸-۰٫۵ دارای بیشترین مقدار است و عناصر فسفر و گوگرد با میزان %۰٫۰۳۵ کمترین آن است.

یکی از تفاوت های عمده این دو نوع فولاد در ترکیب شیمیایی آنهاست. به عنوان مثال میله گرد  CK45 مقداری نیکل وجود دارد. در حالیکه در فولاد Mo40 به جای نیکل، عنصر کروم وجود دارد. میزان سختی فولاد Ck45 اندکی بیشتر از فولاد m040است. اما در کناراین تفاوت ها، شباهت هایی میان این دو نیز وجود دارد. به عنوان مثال هر دو فولاد بایستی در عملیات حرارتی قرار بگیرند تا قابل بهره برداری باشند.

مقایسه فولاد CK45 و ST52

تفاوت این دو نوع از فولاد در وجود کروم، نیکل و مولیبدن است، اما در ST52 موجود نیست.

این دو نوع فولاد در مقابل سایش مقاوم هستند و در ساخت انواع ماشین آلات کاربرد دارند.

این دو فولاد در فعالیت های ساختمانی نیز مورد استفاده قرار میگیرد

میلگرد CK45 و ST52 هردو از پرمصرف ترین میلگرد هاد می باشند و بر خلاف فولاد ST52، فولاد CK45 در مقطع لوله تولید نمی شود.

مقایسه فولاد CK45  و CK60

فولاد CK45 شباهت زیادی به فولاد CK60 دارد، تنها تفاوت این دو در کروم می باشد.

میلگرد CK60 به میزان ۰.۴ کروم دارد در حالی که این مقدار در میلگرد CK45 صفر است.

سختی فولاد در CK60 معادل ۲۴۱ برینل و در CK45 معادل ۲۰۷ برینل است، پس در نتیجه سختی CK60 بیشتر از CK45 است.

سخن پایانی میلگرد های آلیاژی از اهمیت بالایی برای صنایع برخور دارند. یکی از پرکاربرد ترین میلگرد ها، میلگرد ck45 می باشد از این فولاد آلیاژی استفاده های زیادی می شود. شرکت فولاد شمس گل اذین انواع میلگرد های آلیاژی مثل ck45 ،st37 ،st52 ،m040 ,…. را تولید می کند. می توانید با بازدید از سایت شرکت فولاد شمس با تمامی محصولات تولیدی آشنا شوید و نسبت به خرید انلاین میلگردهای آلیاژی اقدام نمایید.

فولاد CK45 دسته ای از فولاد های غیر آلیاژی و عملیات حرارتی بوده که در استاندارد DIN آلمان با نام 1.1191 نیز شناخته می شود. این فولاد از دسته فولادهای متوسط کربن بوده که دارای ترکیب شیمیایی 0.45 کربن، 0.25 سیلیسیم و 0.65 منگنز می باشد. فولاد ck45 جزو فولاد هایی می باشد که در دمای 700-650 آنیل و در دمای 1100-850 تحت عملیات فورجینگ قرار می گیرند و در شرایط یکنواخت سازی ، کارسرد ، یا آب دهی ، و برگشت دهی شده به کار می رود.

 

سوالات متداول

تحویل میلگرد ck45 از درب کارخانه فولاد شمس واقع در شمس آباد تهران می باشد و حمل و نقل بر عهده مشتری است

کلیه میلگرد های آلیاژی فولاد شمس تولید کارخانه داخلی می باشد و با استاندارد و آنالیز 1.1191  که در لیست قیمت موجود است تولید می شود

4.9/5 - (8 امتیاز)
با تکمیل اطلاعات زیر با مدیریت فروش در ارتباط باشید