پیلینگ میلگرد ، خدمات روتراشی میلگرد

پیلینگ میلگرد ( Bar peeling ) : لایه برداری یا روتراشی میلگرد وقتی به گوشی کسی می رسد یاد تراشکاری و باریک کردن فلزات می افتد، اما روتراشی در یک تعریف کلی به فرآیند فلزکاری اشاره دارد. روتراشی میلگرد یکی از اساسی ترین و مهم ترین گام ها در ساخت قطعات فلزی است. روتراشی سبب دقیق تر ساخته شدن میلگرد ها در سایزها و ابعاد متنوع است. بسیاری از محصولات فولادی برای کامل تر شدن نیاز به روتراشی یا همان پیلینگ دارند. در این مقاله بیشتر با روتراشی آشنا خواهید شد

پیلینگ یا همان رو تراشی میگرد، فرآیندی است که میل‌گرد بعد از نورد که مقطع آن به شکل دایره ای درآمد، برای صاف شدن وارد دستگاه تابگیر شده و سپس برای آنکه سطح سیاه آن (Black round bar) از بین بروند وارد دستگاه پیل می شود.

معمولا در قطر های کمتر از 60 میلگرد ها 2 میلیمتر و برای قطر های بالاتر میلگرد ها 3 میلی متر از قطر، روتراشی میشوند.

چناکه از عکس بالا پیداست، این روتراشی سطوح ناصافی را ایجاد می کند که باید میلگرد پس از آن وارد دستگاه پولیش گردد. این فرایند برای میلگرد ترانس نیر استفاده می شود

پیلینگ میلگرد در چه زمانی به کار می رود؟

یکی از موضوعاتی که خیلی از شما علاقمند به آشنا شدن با آن هستید این است که روتراشی دقیقا در چه مرحله ای از ساخت فلز به کار می رود. روتراشی میلگرد نسبتاً در مراحل اولیه تشکیل فلز اتفاق می افتد. هنگامی که صفحات فولادی از فرآیند آهنگری یا نورد گرم تشکیل می‌شوند، معمولاً دارای عیوب سطحی مانند ریزترک‌ها یا پوسته‌های ناپیوسته هستند که در طول فرآیند خنک‌سازی ایجاد می‌شوند.

سطح پیوسته و کاملاً صاف

لایه‌های اکسید فلزی نیز می‌توانند در طول زمان ایجاد شوند. این عیوب باید قبل از تبدیل شدن به ماده خام کافی برای پردازش بیشتر، حذف شوند. استوک خام را می توان بعداً به قطعات تکمیل شده مانند محورها، میله های پیستون یا قطعات اکستروژن برای تولید لوله پلاستیکی تبدیل کرد. در تمام این موارد، داشتن یک سطح پیوسته و کاملاً صاف و بدون نقص با ابعاد دقیق بسیار مهم است. اینجاست که فرآیند لایه برداری میله وارد عمل می شود. سطوح صاف و ابعاد بحرانی را برای پردازش قطعات پایین دست تولید می کند.

روتراشی میلگرد

مزیت های روتراشی میلگرد

یکی از دلایلی که سبب بکارگیری بیشتر روشی می شود مزیت ها و امتیازات مثبتی است که آن روش دارد. روتراشی میلگرد از ان جمله فرایندی محسوب می شود که مزیت 9ای بسیاری را دارد. فرآیندهای تراشکاری معمولی می توانند کار مشابهی را انجام دهند، اما روتراشی میلگرد دارای چندین مزیت است. فرآیند روتراشی میلگرد به طور کلی دقیق تر از تراشکاری معمولی است، بنابراین برای قطعاتی با تحمل ابعادی بسیار تنگ ضروری است. این فرآیند همچنین سریع‌تر است و زمان‌های خروجی کوتاه‌تر و بهره‌وری بهتر در حجم‌های بالا به شما می‌دهد. در نهایت، روتراشی میلگرد کیفیت سطح عالی را ایجاد می کند که تطبیق آن با فرآیند تراشکاری دشوار است.

صرفه جویی در زمان و هزینه

همه این عوامل را با هم ترکیب کنید و به فرآیندی دست پیدا کنید که کیفیت بالایی را در حجم بالا تولید می کند. همچنین روتراشی در واقع عمل ماشین‌کاری پایین‌دستی را به‌طور قابل‌توجهی آسان‌تر می‌کند و حتی از نظر هدر رفتن زمان و هزینه های مختلف صرفه جویی می‌کند. همچنین می توان از فرآیندهای روتراشی  برای از بین بردن عیوب دیواره های لوله قطعات ضخیم تر لوله و همچنین آوردن ابعاد لوله به مشخصات بسیار دقیق استفاده کرد. البته قطعات نازک تر و. ضعیف تر لوله ممکن است که نتواند در مقابل فرایندهای روتراشی مقاومت کنند و به روش های مختلف پردازش نیاز دارند

با این روش محصول در حجم بالا و با تجهیزات بسیار ارزان تر شکل می گیرند از این رو روتراشی بسیار ارزشمند است.

نکات مهم در انجام فرایندهای روتراشی

فرآیندهای روتراشی و لایه برداری برای استفاده در انواع مختلف فولاد مناسب هستند. لایه برداری بیشتر در گریدهای مختلف فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی و فولاد فنری استفاده می شود. با این حال، آنها همچنین می توانند بر روی فولاد سکوریت شده و مخلوط های آلیاژی بالا و غیره استفاده شوند. هر درجه مجموعه ای از چالش ها را در فرآیند لایه برداری ایجاد می کند. بایستی اطمینان حاصل کنید که اتصالات روی ابزار لایه برداری برای نوع فولادی که می خواهید برش دهید و مدت زمان کار کافی باشد.

از آنجایی که فرآیند لایه برداری عبارت است از حذف قطعات فلزی به صورت نوارها، تکه ها یا ذرات ریز،  بایستی که  اقدامات احتیاطی استاندارد حفاظت از چشم و لباس محافظ مناسب به طور کامل رعایت شود وگرنه خطرآفرین خواهد بود. اطمینان حاصل شود که تمام مراحل ایمنی کارخانه یا کارگاه تولیدی خود را در طول فرآیند روتراشی  میلگرد و جابجایی قطعات فرآوری شده رعایت شده است.

خدمات روتراشی میلگرد

شرکت فولاد شمس در تهران همراه با خط لوله با کیفیت دارای سیستم های ابزار کامل و قطعات کمکی برای پیلینگ (روتراشی) میلگرد و همچنین سایر کاربردهای تخصصی فلزکاری است. انواع ماشین آلات به روز و سطح اول جهانی در فولاد شمس وجود دارد که تمامی مراحل و فرایندهای روتراشی میلگرد را به بهترین نحو ممکن انجام داده میشود. هم چنین تمام شرایط استاندارد و ایمنی به طور کامل رعایت می شود. کارکنان و متخصصین مجرب شرکت تمامی فرایند تولید میلگردهای آلیاژی را به بهترین شکل انجام میدهند و همین امر سبب شده تا محصولات فولادی شرکت فولاد شمس گل اذین از باکیفیت ترین ها در بازار باشند و این باعث افتخار است که می توانیم با برندهای بزرگ داخلی و خارجی رقابت کنیم و رضایت حداکثری را از کاربران و مصرف کنندگان دریافت نماییم.

2.3/5 - (3 امتیاز)