چگونه صادرات میلگرد انجام دهیم

صادرات میلگرد

صادرات میلگرد به خارج از کشور 

ایران یکی از کشورهای موفق و پیشرو در صادرات میلگرد می باشد. کارکنان و کارخانجات با تلاش فراوان میلگرد ایرانی را در دنیا شناسانده اند. همان طور که مطلع هستید فولاد و محصولاتش بخش مهمی از صادرات یک کشور را در برمیگیرند. در این مقاله درباره صادرات میلگرد صحبت میکنیم.

مطالعه بیشتر : میلگرد آلیاژی

رونق اقتصادی و صادرات

صادرات یکی از بهترین ابزار ها برای جذب سرمایه ها و پیشرفت در تمام عرصه های اقتصادی یک کشور است. هر چه کشوری بتواند محصولات با کیفیت و صادراتی بیشتری را داشته باشد قطعا از لحاظ  رفاه اجتماعی نیز به بهترین کیفیت خواهد رسید.

ایران با داشتن نیرو ی کار حرفه ای، متخصصین و تولیدکنندگان بزرگ در زمینه صادرات میلگرد جز رتبه های اول در خاورمیانه است. با وجود مشکلات فراوان چرخه صادرات میلگرد همچنان محکم در حال چرخش است.

ایران و صادرات میلگرد

کشور ایران به خاطر قرارگیری در موقعیت مکانی خوب، معادن و ذخایر غنی ، از مهم ترین مقاصد اقتصادی دنیا محسوب می شود. صادرات میلگرد نیز از جمله بزرگترین اهداف صادراتی ایران است.

با به کارگیری به روز ترین دستگاه های صنعتی، مواد اولیه درجه 1 و… میلگردهای ساخت ایران از جمله پر طرفدارترین میلگردها در بازار می باشد.

مواد اولیه  ساخت میلگرد هرچه با کیفیت باشد قطعا میلگرد نیست کیفیت بهتری خواهد داشت. خیلی از کشورها به خاطر عدم داشتن مواد اولیه مرغوب نمی توانند در این حوزه پیشرفت کنند. یکی از عمده دلایل پیشرفت در زمینه تولید میلگرد داشتن استراتژی و برنامه چندین ساله است.

هدف ایران این است که بتواند رتبه 1 صادرات میلگرد را به خود اختصاص دهد و با توجه به پتانسیل موجود این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

مطالعه بیشتر : میلگرد ساده

صادرات میلگرد

چگونگی صادرات میلگرد

صادرات میلگرد نیز مانند صادرات هر کالایی پیچیدگی ها و در واقع مراحل خاصی را دارد. اگر تولید کننده ای قصد صادر کردن کالایی مثل میلگرد را داشته باشد باید تمامی مراحل زیر را به طور کامل انجام دهد.

بسته بندی

 صدور پیش فاکتور

دریافت مجوزات صادرات

بیمه نمودن کالا و تنظیم قرارداد با حمل کننده

اخذ گواهی بازرسی

صادر کردن فاکتور فروش و دریافت گواهی مبدا

صادرات میلگرد

استعلام قیمت میلگرد صادراتی : 09128351821

 کشورهای مقصد صادرات میلگرد در ایران

در ایران کارخانجات متعددی در حوزه محصولات فولادی وجود دارند. قطعا هر شرکت تولیدی هدفش قرار گیری در مسیر صادرات کالاهایش است. صادرات سبب افزایش قدرت تولید، اقتصاد و رتبه کارخانه تولیدی خواهد شد. . هر کارخانه برای صادر کردن محصول خود کشورهایی را به عنوان مقصد انتخاب میکند. در ایران اغلب واحد های تولیدی کشورهای همسایه را به عنوان بهترین مقاصد صادراتی خود می دانند. به دلایل مختلف مثل پایین بودن هزینه های ارسال کالا، آسودگی از سلامت رسیدن کالا به خاطر صادرات از مسیر زمینی و… صادرات به کشورهای همسایه بهترین گزینه محسوب می شود. از جمله کشورهایی مثل ترکیه ، عراق و… مقاصد اصلی صادرات میلگرد می باشند. با اینکه مشکلاتی مثل تحریم های مختلف، مشکلات اقتصادی و نقدینگی پول و… وجود داشت ولیکن تولیدکنندگان ایرانی با بستن کمر همت و تلاش دوچندان توانستند به صادرات کالاهای خود ادامه دهند و چرخه اقتصاد و رونق رو را همچنان بچرخانند. در این سال ها ایران توانسته به بسیاری از کشورهایی که تا به حال به انها صادراتی نداشته میلگرد و سایر محصولات فولادی را ارسال نماید و این یعنی قدرت و توان تولید کنندگان ایرانی.

مطالعه بیشتر : میلگرد ترانس

صادرات میلگرد

معادن سنگ آهن ایران

 همان طور که بیان شد مهم ترین عامل تولید هرچه بیشتر محصولات فولادی، داشتن مواد اولیه و خام است. کشورهایی مثل استرالیا، آفریقا و… بزرگ ترین سنگ معدن ها را دارا هستند اما کشور ما ایران نیز در منطقه جز دارامند ترین ذخایر سنگ معدن می باشد. معادنی مثل معدن چغارت، گل گهر و… از جمله ذخایر سنگ معدن ایران می باشند. امید است با پیگیری بیش تر کارخانجات و مسئولان بتوان معادن جدید سنگ معدن را کشف نمود تا از لحاظ ماده اولیه تولید میلگرد هیچ کمی را نداشته باشیم.

مطالعه بیشتر : میلگرد Mo40

مهم ترین تولید کنندگان میلگرد ایران

کارخانجات فراوانی در ایران در زمینه تولید محصولات فولادی مثل میلگرد فعالیت گسترده دارند . قطعا یک سری از کارخانه هم از لحاظ سابقه تولید و کیفیت کاری مرتبه بالاتری را دارا هستند. کارخانجاتی مثل ذوب آهن اصفهان، فولاد شمس گل اذین، کوثر اهواز، بافق یزد، فولاد خراسان و… از کارخانجات برتر تولید میلگرد در ایران می باشند.

 این کارخانه ها به تاوجه به ویژگی ها و امتیازاتی که دارند توانسته اند به برترین کارخانه ها در حوزه تولید میلگرد تبدیل شوند. استفاده از متخصصین فنی ، ماشین آلات درجه 1 و در سطح بین المللی، بهره گیری از با کیفیت ترین ماده اولیه و… مهم ترین عوامل اعتبار یافتن این کارخانجات می باش

امتیاز دهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها