بندیل میلگرد چیست ؟

بندیل میلگرد

بندیل میلگرد

شاید خیلی ها با بندیل میلگرد آشنایی نداشته باشند. در واقع بندیل میلگرد نوعی بسته بندی است که با استفاده از تسمه های فلزی و پلاستیکی بسیار قوی انجام می شود.

با توجه به تنوع بسیار میلگرد و افزایش تقاضا تولید میلگرد و همچنین صادرات آن نیز بسیار گسترده گشته است.

بسته بندی میلگرد نیز امری بسیار مهم در تولید انواع میلگرد ها محسوب می شود.  دسته بندی کردن میلگردها دارای دلایل اساسی است. مثلا برای آسان شدن حمل و نقل ، انبارداری و سلامت ماندن کالا بسته بندی میلگرد بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

اما روش بسته بندی بدین گونه است که ابتدا تعدادی میلگرد را در کنار هم قرار داده و سپس با نواری باریک که فلزی یا پلاستیکی است بسته بندی میکنند.

میلگردهایی که در یک بندیل قرار دارند دارای طول، سایز، جنس و هم چنین وزن معینی هستند. نحوه بسته بندی میلگردها هم بسته به واحد تولید کننده و… متفاوت است.

بسته بندی میلگردها را همیشه مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله قصد داریم تا درباره یکی از مهم ترین انواع بسته بندی میلگرد یعنی بندیل میلگرد صحبت کنیم  و تمام جزئیات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

مطالعه بیشتر : میلگرد آلیاژی

بندیل میلگرد

سنگینی بندیل

هر بندیل با توجه به سایز، تعداد شاخه ها و…. دارای سنگینی و وزن متفاوتی است. اما هر بندیل دارای وزنی مشخص می باشد در واقع این نشان دهنده این است که چه مقدار یا چه تعداد شاخه را می توان با ان بسته بندی نمود.

هر بندیل میلگرد دارای وزنی در حدود 2 تا 5 تن می باشد که با توجه به اندازه و واحد تولید کننده ان متغیر است.

شاخه ها و گنجایش هر بندیل

عمدتا خریداران می خواهند بدانند که هر بندیل میلگرد چند شاخه است.

همواره تعداد شاخه در هر بندیل را باید مورد بررسی قرار دهید و از آن آگاهی یابید. معمولا واحد فروشنده این اطلاعات را به مشتری خواهد.

اما اینکه چگونه تعداد شاخه  هر بندیل را بدست آوریم بدین گونه است که وزن هر بندیل را اندازه گیری کرده و بر وزن هر شاخه تقسیم می کنید. البته این نکته را مد نظر داشته باشید که تعداد شاخه های هر بندیل با توجه به سایز میلگرد موجود در آن متفاوت است.

مطالعه بیشتر : میلگرد ساده

بندیل میلگرد 8،10،16،18

8مان طور که گفته شد بندیل میلگرد با توجه به سایز جنسی که دارد متفاوت است. میلگرد ها را در 2 صورت کلاف و شاخه ای بسته بندی میکنند.

جنس و خواصی یک میلگرد تعیین کننده این است که به صورت کلاف یا شاخه ای بسته بندی شود.

 فولادهای که قطرشان کم تر از 12 میلی متر باشد به صورت کلاف دسته بندی می شوند. و اگر میلگردها با قطر بیشتر از 14 میلیمتر باشد تنها به صورت شاخه ای بسته بندی می گردند.

مطالعه بیشتر : میلگرد ترانس

نکات مهم تحویل میلگرد

همیشه در دریافت و تحویل بار از کارخانه بیشترین دقت و بررسی را داشته باشید. شما با بررسی جزییات در واقع متوجه اصالت و سلامت کالای خود می شوید و با خیالی آسوده کالای خود را دریافت می کنید.

به منظور به پی بردن به اصالت کالای خود دو راه وجود دارد. اولین راه این است که شناسنامه یا پلاکی که به هر بندیل متصل است توجه نمایید. روی شناسنامه یا پلاک هر بندیل مشخصاتی مثل وزن بندیل،تعداد شاخه های موجود در آن، علامت تایید کننده کنترل کیفیت از سوی کارخانه، مشخصات میلگرد و نام برند تولید کننده ان موجود است .

دومین راهی که شما راه متوجه اصالت کالای خود می کند توجه به علایمی می باشد که خود برند تولید کننده بر روی هر شاخه قرارداده است. مثلا  سایز، برند تولید کننده و… . هر برندی دارای نماد خاص خود می باشد.

بندیل میلگرد

مطالعه بیشتر : میلگرد Mo40

نگهداری بندیل ها

پس از دریافت بندیل ها مسئله مهم بعدی نگهداری درست از آنها در انبار است. بندیل ها باید مثل هر محصول دیگری به درستی حفاظت شوند.

در ابتدا شما باید انبار مناسبی را برای نگهداری میلگرد ها فراهم آورید اگر قادر به فراهم آوردن آن نیستید پیشنهاد می شود که از خرید یا تحویل بندیل ها تا پیدا کردن انباری مناسب خودداری نمایید.

به دلیل زنگ زدگی و خوردگی محصولات فولادی انبارداری میلگرد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. محیط های مرطوب، فضای ناکافی و… در زنگ زدن و خوردگی کالا تاثیر گذارند

آیا تمامی میلگرد ها را می توان با بندیل بندی بسته بندی کرد

5/5 - (1 امتیاز)
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها